| Radandam a întrebat:

Analizele pentru depistare HIV,sifilis,Hepatita B, gonoreea si Clamidia se iau prin recoltarea de sange toate? Vreau se le fac maine si sa stiu daca pot prin analize de sange.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se pot face prin analize specifice de sange. Trebuie sa-i ceri asistentei, fiecare analiza in parte.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ai uitat Hepatita C, care-i foarte grava, luata tot prin sex sau contact cu sangele infectat, transfuzie sau chiar la dentist... si care duc la ciroza si cancerul de ficat.

| ancaval a răspuns:

Da. Mergi și fă analizele de sânge.

| Julia1188 a răspuns:

Rezultatul hiv este unul sigur la 6 luni de la contactul neprotejat.