| mardeamor a întrebat:

anul trecut am fost la mare am stat foarte mult timp in soare nu prea m-am protejat iar dupa ce am venit dupa ceva timp mi-au aparut niste pete care observ ca cu timpul se extind sunt pe umeri si sunt albe.ma voi duce la medicul dermatolog maine insa as vrea sa stiu daca se pot trata?sadsa nu se mai extinda.si ce credeti ca imi va da.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...chiar nu stiu!
in cel mia rau caz ar putea sa fie un inceput de cancer de piele!
desi chiar nu cred!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Aici sunt cateva detalii despre aceasta afectiune a ta. Daca se pot trata sau nu, depinde de cauza lor si de diagnosticul pe care medicul il pune. Tot el iti va spune in ce consta afectiunea pe care o ai tu. Multa sanatate!