| Skrilllexx a întrebat:

Am o intrebare, aseara, ca niciodata, cand statam in picioare sa termin... m-a luat un carcel la gamba, o durere exagerata, drept urmare ma doare piciorul si acum! E normal? Din ce cauza? Trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Lipsa de calciu

| pietrean a răspuns:

Poate iti faci niste analize la sange.Asa,poate isi da seama doctorul de familie ce ar fi. Poate sa fie o lipsa de magneziu,potasiu, calciu, care fac sa apara carcei.
Arterele ingustate ale picioarelor(mai ales la persoanele in varsta si iarna, din cauza frigului), pot da dureri.
Ori ce motiv ar fi, trebuie sa fii atent la aceasta durere si sa elimini cauza.

| ElenaSA a răspuns:

Da,vezi ca poate fi lipsa de substante. Exista medicamentul anticarcel.Sanatate!

| Caro34 a răspuns:

Explicatiile astea cu multe puncte, puncte, terminatul... te cam extenueaza! Posibil de la efort! Nu te ingrijora; odihneste-te si-ti vei reveni! Ai grija de tine in timp ce termini...

| Trolozaur a răspuns:

Suna a sida, i s-a intamplat si unui prieten si sida era sad