| Individul a întrebat:

Am o intrebare cam rusinoasa, am probleme cu rinichii de mult timp, de mic, e mostenita. Am facut criza la rinichi iar in urma cu cateva zile. Am fost la medic mi-a dat niste medicamente si anume: ROWAtinax, scobutil, tramacalm, no-spa si urina. De atunci iau cate 2/zi din fiecare. Beau in jur de 3-4 litri de lichide pe zi, ceaiuri de toate felurile si apa plata, stau in pat ma rog. Problema care ma sperie, eu am probleme la rinichiul din partea dreapta, anul trecut am avut din nou am fost la medic mi-a gasit o pietricica de 4mm pe care am eliminato pana la urma, acum am iar dureri acolo, doar ca am o problema la testicule, mai exact la cel drept, e umflat, si ma doara cand ma misc, daca stau in loc e ok. E ceva normal la cei cu problemele de rinichi sau am eu si altceva? De fiecare data cand aveam la rinichi ceva ma durea si jos dar nu ca si acum... de fapt nici nu am avut asa criza nasoala ca de data asta... Ce pot sa fac? Am vorbit cu medicul de familie si a spus ca sa urmez tratamentul, cand elimin totul o sa isi revina. Daca sunt medici aici sau alte persoane care au trecut prin asa ceva va rog spuneti-mi ce sa fac. Nu prea ma pricep la chesti de astea, am 17 ani. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara care afecteaza si testiculul (daca zici ca este umflat). Ar trebui sa te vada un urolog. NU cred ca e ceva grav, dar trebuie sa te vada specialistul.

| Lov3m3islittle a răspuns:

Nu ma pricep nici eu la chestii din astea dar cand mai mergi la doctor spune-i...