| ecristinamc a întrebat:

Scuzati categoria dar este cea mai vizitata.
Acum.
Eu am ceva probleme cu rinichii(am aflat acum cateva zile cand m-a laut o teribila criza m-am sculat din somn m-am dus la spital.3 perfuzii. voma bla bla. mi-a trecut). In aceeasi zi seara m-am intors de la scoala de data asta nu ma mai durea burta ca data trecuta ci ma durea in partea dreapta rau de tot,,, Urinez des dar nu ma ustura.si ma injughie putind ar foarte putin pe picior.deci doctora a zis ca s-a putea sa fie o peitricica al rinichi.Seara cand m-am dus mi-a facut 3 injectii si mi-a dat un tratament. a zis cat mai multa apa. fara cartofi, sucuri chestii...si FARA SARE.INTREBAREA ESTE:
Ce pot manca eu cu pietrica la rinichi sau fiere?(ca a spus ca nu stie sigur daca e de la fiere sau rinichi) dati-mi niste lucruri concrete cu ce pot manca nu stiu.chair mi-e frica sa nu revina criza!sad

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce poti manca dar pot sa-ti spun ca ceaiul de patrunjel (cam neplacut la gust) te poate ajuata. Macar 2 cani pe zi.