| dani9354 a întrebat:

Am o intrebare mi-au aparut niste bubite mici rosii in palma dar numai in palma si ma inteapa foarte tare.deci toata palma mii plina si se sint ca si dupa o atimgere de urzica. Va rog ziceti o parere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Bubitele sunt in relief sau se vad pe sub piele? te intreb pentru ca mie imi apar aceste bubite dar sunt sub piele, apar vara de la caldura. Inteapa, ustura de mor... apoi pielea se decojeste deci e nasol...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste dishidroza palmara si trebuie sa mergi la un dermatolog pentru tratament.

| iulvas a răspuns:

Aceleasi simtome le am si eu, ma inteapa de parca m-as fi urzicat, sunt sub piele dar le simt cand le ating ce pot face?