| OneBoyOne a întrebat:

Am o problema. M-am epilat cu bigul si mi-au aparut niste bubite mici si rosii.
Este grav? Dupa ce m-am epilat mi-am dat cu spirt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai iritat de la epilat si spirtul agraveaza iritatia. Mai bine te speli cu blandete cu apa si sapun si apoi te dai cu un deodorant stick fara alcool (gen Lady Speed Stick)

| OneBoyOne explică (pentru Brigaela):

Are ceva daca doar ma spal? Nu am Lady Speed Stick, dar am pudra de talc. Sa ma dau cu acea pudra?

| Brigaela a răspuns (pentru OneBoyOne):

Nu are nimic daca doar te speli, dar Lady Speed Stick amelioreaza iritatia. Pudra de talc poate fi folosita, desi s-a dovedit ca utilizarea ei, in zona genitala, de catre femei, favorizeaza cancerul de ovar. Tu fiind baiat (asa inteleg) ar trebui sa nu ai nici o problema

| OneBoyOne explică (pentru Brigaela):

Sunt baiat.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai iritat! Evita sa mai dai cu spirt, ca iriti mai mult, in loc sa vindeci.
Spala cu apa calda si sapun si lasa zona curata.

| Doub a răspuns:

Te-ai iritat
e ok
se mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bic-ul? Altceva nu ai gasit? De exemplu, eu ma epilez cu aparat de la Gillette Proglide caruia i-am atasat rezerve uzate de la FlexBall. Si nu am iritatii si nimic altceva.

De la bicurile ieftine cum ai patit tu se poate intampla chiar si pe fata.