| Mihaelagirl a întrebat:

Am o intrebare pe care nu stiu cum sa o scriu, poate intelegeti daca ati fost in cauza sau sa stiti despre ce e vorba.

Vreau sa intreb daca intre varsta de 20-25 de ani (poate si mai tarziu sau devreme) sa treceti printr-o faza depresiva sau de nervozitate in care va loviti de probleme vieti sau e trecerea de la adolescenta la maturitate?
Cred ca mai exista detalii pe care ar exista despre ceea ce vreau sa intreb si cred ca intelegeti despre ce. Puteti sa imi raspundeti aici sau prin meaj privat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu cred că este neapărat o trecere de la adolescență la maturitate, dar în unele cazuri pentru cei care se maturizează mai greu, desigur poate fi. Acum depinde de fiecare în parte. Sunt persoane și persoane, sunt situații și situații. Pentru alții acele vârste reprezintă apogeul fericirii. Ca să îți răspunzi la unele întrebări legate de tine nu e bine să mergi pe generalisme ci să te cunoști pe tine însuți foarte bine.

| jonnyyyyy a răspuns:

Cu totii trecem prin asta..in special daca ai si multe pe cap..eu de obicei sunt mai ok cand sunt cu prietenii, altfel me enervez foarte usor si parca nu am rabdare sa fac nimic.te mai ajuta tigarile daca fumezihappy