| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

E cam ciudat ce vreau sa va intreb stiti este vorba de menstruatie si este pentru >fete: eu nu am inca am 12 ani fac 13 in aprilie pe 28 mi sau marit sani si intarit si ma doare foarte rau burta...sad si am stari de somnoleeentalaughing s de nervozitate

9 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

S-ar putea sa-ti vina menstruatia, dar oricum stari de somnolenta si nevrozitate? cam ciudat straight face si de cat timp te doare burta? ca poate ai ceva, mai bine mergi sa-ti faci niste analize sa vezi daca esti binewinking
menstruatia iti vine si in functie de cat esti de dezvoltata, pana pe la 16 ani este timp sa-ti vinawinking

| TeooTeo a răspuns:

Fi pregatita pentru ca s-ar putea sa iti vina curand.
asemenea stari mi-au venit si mie dar eu am vomitat si nu puteam manca mult cand mi-a venit
bye love struck

| GwenS a răspuns:

` pai sa stii ca vii si u in randul meulaughing.cam astea sunt semnele`.te poti astepta happy

| Anita20Peace a răspuns:

Nu-ţi fă griji.Îţi poate veni şi mai târziu...dar după simptome iţi va veni cât de curând.Fii tarelaughing

| GabitaGabii a răspuns:

Buna! vreau sa-ti spun niste amanunte. Menstruatia va aparea daca ai suferit urmatoarele schimbari: -sanii au inceput sa creasca de 2 ani;); -parul pubian si de sub brat a inceput sa se dezvolte acum un an; -scurgerile vaginale si-au facut aparitia pe slipul tau. www.noifetele.ro. Pe acest site poti gasi orice problema a adolescentelor din ziua de azi:)). Succes:*!

| ella_4016 a răspuns:

Si eu sunt tot pe 28 aprilie...stai linistita e ceva normal pentru varsta ta, nu ai de ce sa te temi, in schimb te sfatuiesc sa fii pregatita, sa nu-ti vina la scoala ca atunci e mai nasol, stai linistita ca nu ai de ce sa te temi, nu stiu cei cu somnolenta, eh bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnolenta? nervozitate? hmm.

| AnelisseW a răspuns:

Mi-e mi-a venit la 11 Ani! Daca sti ca nu ai facut nimic(sex adica)Iti vine! Daca esti dezvoltata.si mai credibil!

| Pisicuta2 a răspuns:

O sa iti vina incurand.Bafta!