| AncaMarianaPertan a întrebat:

Am o intrebare! Pe unde se fac copiii? credeti'ma, am 14 ani si maicamea inca imi spune ca ii aduce barza, nu credeti ca la varsta mea ar trebui sa stiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Citeste aici, scrie tot ce trebuie sa stii: http://www.sarcina-nasterea.ro/preconceptie/cum-se-fac-copii.html

| wintage a răspuns:

Ai biologie la scoala. Banuiesc ca ati facut sistemul reproducator.

| foxie a răspuns:

laughingAoleu...barzaaa?
Copii se concep pe cale sexuala, spermatoizi patrunzand in vagin.
Abia dupa 20 de zile pot fi observate schimbari:lipsa ciclului menstrual,stari de greata, ameteli, etc

| WhiteGhost1453 a răspuns:

Poate mamica ta inca considera ca nu e timpul sa stii despre acest subiect.iar la momentul potrivit iti va spune

| dia12345 a răspuns:

Cica aduce barza big grin big grin asta-i taree

| AncaMarianaPertan explică:

Avem biologie dar nu am facut inca asa ceva. Eu abia anul asta am intrat clasa a 7ea