| OnlineZ a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care s-au confruntat sau au auzit de asa ceva. Vara trecuta in august mi-a iesit o galma la gat in partea stanga,Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca este infectie la masele, Ok.Mi-am facut programare la dentist dar din pacate atunci nu am putut sa imi scot maselele fiindca ramasesem insarcinata.Acum merg la dentist mi-am scos maselele mi-am facut si o radiografie insa doctorita spune ca nu crede ca e de la masele.Tin sa mentionez ca vara trecuta cand a,aparut era cat o nuca acum este ft mare cat un ou,E ca o punga cu lichid, moale si nu ma doare absolut delocCe naiba poate fi.
Va cer doar un sfat asa pentru linistea mea.Dar luni ma duc la ORL.
Si imi cer scuze ca am postat la categoria aceasta...:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca la asemenea probleme de natura pur medicala nu vei primi aici un raspuns competent, autorizat.Este obligatorie vizita la medicul de familie pentru ca acesta in baza unei consultatii sa-ti da trimitere la o sectie/cabinet medical/a pe care o considera el ca este in masura sa-ti rezolve problema cu care te confrunti.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ar putea avea mai multe cauze, dar eu nu vreau sa te sperii degeaba, la fel de bine poate sa fie ceva lipsit de importanta. Cel mai bine e sa astepti pana la vizita de la doctor.
Multa sanatate!