| CristianaMaria a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care stiu cum merge treaba cu energiile/aura etc.cum se poate ca eu sa ma simt super obosita,ametita in prezenta cuiva iar persoana respectiva sa imi spuna ca s-a simtit super cu mine si ca e foarte energica fiindca am petrecut timp impreuna? oare se poate sa imi "suga" energia iar eu sa fiu distrusa din cauza asta? si daca da, ce as putea face eu sa fiu mai energica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ma asteptam ca lumea sa o dea cu prostiile alea inventate de toti sosocii cu ale lor teorii ale conspiratiei, despre vampirismul energetic, dar iata ca avem si useri mai seriosi pe acest site.
Multi sunt si ma dispera asta cazatori in capcana teoriilor conspirationiste, cred tot ce scriu niste prosti pe anumite bloguri, care si aia la randul lor au tradus cu copy paste niste prostii lansate de altii prin tari straine si uite asa ajung teoriile si prostiile ca fiind adevaruri absolute in ochii lui nea caisa si tzata floarea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai depinde ce faceti impreuna, cam cum e treaba in general intre voi. Daca tu bei cafea si fumezi iar persoana ailalta maninca salate si bea shake-uri proteice, timp in care iti tot povesteste ce probleme are si tu stai acolo pe post de suport emotional, cred si eu...

| CristianaMaria explică (pentru GabiDumitrescu):

Intr-adevar mananca mai sanatos dar eu sunt foarte apatica, ametita si imi doresc din suflet sa fiu mai energica pe cand persoana cealalta rade intruna si e vesela si incearca sa ma faca si pe mine asa.iar ceea ce e cel amai ciudat e ca imi spune dupa ce ne despartim ca imi multumeste ca i-am dat energie iar eu eram semi moarta acolo si chiar nu pricep prin ce i-am dat laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Mai e un pas mic, si din aurele astea ajungi la vrajitoare, acolo nu le mai intrebi frumos, scoti euro-ii.

| Anuket a răspuns:

Pe tine te obosește acea persoană, iar ea e o fire energică. Depinde și în ce stare ești tu, dar alimentația nu are a face. Trebuie să te obișnuiești cu un ritm mai alert sau să te odihnești cât ai nevoie.

| Valkyrie95 a răspuns:

Daca esti o persoana preponderent introvertita si-ti plac conversatiile serioase/profunde, te pot obosi oamenii care vorbesc mult si despre subiecte superficiale.
Ea cel mai probabil este extroverita si isi ia energia din exterior, de la alti oameni.