| Utilizatoare123 a întrebat:

I se mai intampla cuiva sa aiba schimbari de stare? In ultimele doua zile m-am simtit foarte bine, energica, astazi ma simt extrem de depresiva. Ciclul asta se cam repeta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da si nu, persoanele obisnuite nu au schimbari de stare doar datorate vremii de exemplu
te stii ca suferind de depresie ori anxietate? caci acesta poate fi un punct de plecare
de ce spun asta? pentru ca persoanele depresive in general simt schimbari sa le zicem oarecum bruste de dispozitie
nu ar strica sa te vada un medic daca situatia si starile acestea sunt frecvente, chiar daca multi vor spune ca psihologul este cel care trebuie vizitat in primul caz, eu le zic ca gresesc, daca depresia nu este tratata in faza incipienta, aceasta poate sa devina "cronica" si astfel sa devina recurenta, din moment ce este tratata inca de la primele simptome, aceasta poate intra in remisiune, ceea ce ste echivalent cu vindecarea in acest domeniu.

| Utilizatoare123 explică (pentru Simpatic):

Anxietate stiu ca am. Nu stiu daca inseamna "brusc". Azi de exemplu ma simt rau, maine o sa fiu bine. Deci de pe o zi pe alta. Dar nu mereu. O sa intreb si medicul de familie. Multumesc.

| Robert2526 a răspuns:

Lasa chatgpt in pace, daca raspunzi, pune raspunsurile tale. Nu ti se pare ca ceea ce faci esti o activitate foarte stupida?laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru Robert2526):

La mine te referi cu chatgpt? Te anunt ca sunt impotriva lor, de asta m-am si certat cu 2 useri care doar asta foloseau dar ei sustineau contrariul, in final s-a demonstrat cine erau ei, adica niste limitati care se dadeau superiori in cunoastere. Te salut

| Robert2526 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu man, era OneReason dar i-am raportat raspunsurile si au fost sterse. Nu am treaba cu tine, tu esti Simpatic si serios

| Simpatic a răspuns (pentru Robert2526):

Salut, ai dreptate eu nu ii pot vedea postarile pentru ca m-a blocat acest user pentru ca i-am zis ca este limitat in cunoastere. Si eu l-am raportat si bine ai facut si tu. Nu inteleg un lucru stiu sigur ca mai multi useri l-au raportat, de ce matreata rezista? Te salut!

| Robert2526 a răspuns (pentru Simpatic):

Politica site-ului este de avertizare temporara, dupa ceva timp se intoarce la datorie laughing Oricum nu o sa inteleg niciodata ce distractie poate vedea in a posta aici ce primeste pe chatgpt. Daca la alte intrebari nu ma deranjeaza asa de tare, cand vine vorba de probleme de natura medicala, consider canu este deloc frumos sa faca asta

| Simpatic a răspuns (pentru Robert2526):

Cum am zis sunt oameni limitati de inteligenta indoielnica care au satisfactie proprie in a se autovalida ca fiind inteligenti falsi! Genul de oameni care in realitate nu se remarca prin nimic, adevarati tabula rasa?

| Robert2526 a răspuns:

Este caracteristic multor persoane, nu ai descris ceva asa iesit din comun, personal cred ca e ceva cat se poate de normal

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Da, se intampla, mai ales cu schimbarile astea de vreme, astenia de primavara etc.

Daca esti femeie, ai menstruatie, menstruatia are 4 faze cu fluctuatii hormonale care afecteaza emotiile si ar trebui sa le urmaresti si sa te cunosti mai bine.
Aplicatia Flo e destul de buna la prezis starile, nivelul de energie si patternul personal. Cel putin la prietena mea e spot on. De exemplu, ea e extrem de depresiva cu o zi inainte de menstruatie. In faza luteala e letargica si sensibila. Etc.