| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa ma simt obosita din cauza alimentatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca iti agresezi ficatul cu multe grasimi, prajeli, tocaturi, conserve, cola, dulciuri si chipsuri, ficatul nu va putea face fata activitatilor sale de detoxifiere si te vei simti obosit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, incearca salatele... e sezonul lor(sunt benefice pentru organism datorita vitaminelor continute dar si numarului redus de calorii). Deci legume, fructe, citrice, lactate degresate, carne slaba(peste, pui fara piele)...

assiris
| assiris a răspuns:

Da, daca maninci mult si rau, simti oboseala. Omul functioneaza ca o masina. Daca pui mult in portbagaj, merge greu si se poate si rupe. La fel si daca bagi in motor, carburantul neindicat, acesta va merge fara performante, si oricind se poate strica.

Janina
| Janina a răspuns:

Da in mod sigur, trebuie sa ai o alimentaie echilibrata, nici prea saraca, nici prea bogata in calorii tongue

| eu_4161 a răspuns:

Da.Pe scurt sunt sigura de asta...

| Liana [] a răspuns:

Bineinteles.Trebuie sa ai o alimentatie destul de echilibrata.Conteaza extrem de mult in vederea organismului. Daca alimentatia este foarte bogata in calorii si in uleiuri, aici oboseala apare instantaneu.winking