| mariuzik a întrebat:

Am o intrebare pentru cine stie: am dormit azi noapte cu ochiu pe mana sau nu stiu cum da de cand m-am trezit de 6 ore vad in ceata cu ochiu drept... E posibil sa fii provocat niste pagube permanente cumva? stiu eu cu muschii aia de la ochi... cine stie sa mi zica si mie PLZ! ca destul am injurat azi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Daca ai presat ochiul in timpul somnului e normal sa se intample asa; o sa treaca de la sine, dar cu cat a stat mai mult presat, cu atat trece mai greu. Daca totusi pana maine nu simti nicio imbunatatire, du-te la medic.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu este in regula, mergi la un medic. Nu cred ca ai leziuni permanente, dar riscul creste cu cat amani mai mult.

| LuS[z] a răspuns:

Sunt mai multe cauze care au determinat asta. Cea mai probabila ca tot zici ca te-ai enervat este din cauza sentimentului de teama de panica doar ca de obicei dureaza cateva secunde maxim minute...(gen se incetoseaza privirea, vezi bezna).
O alta cauza ar putea sa-ti fi intrat ceva in ochi si mai sunt si alte supozitii...
Cel mai bine ar fi sa intrebi pe cineva avizat care chiar se pricepe ca sa nu ti se mai agraveze.

| pinky butterfly a răspuns:

Nu cred.

| mariuzik explică:

Eh a trecut, mersi orkum pentru suport happy