| IoNuTz96 a întrebat:

Nu stiu daca am o probleme cu ochii dar cand imi pun mana pe un ochi si ma uit cu celalat vad bine, cand bun mana pe celalat si ma uit cu celalat ochi pe care am pus mana nu vad bine la distanta si vad cam in ceata, adica mai exact cu ochiu drept; credeti ca am o problema cu ochii? sa merg la control?, daca trebuie sa port ochielari si eu nu vreau se poate intampla ceva? help me pls sad, dau funda, sa imi anunt parintii pentru asta?

Răspuns Câştigător
| BlackD a răspuns:

Prima data anunta`i! Apoi du`te la un control. Acolo toti doctorii iti vor zice ca trebuie sa porti ochelari chiar daca tu vezi bine [nu e cazu aici straight face]. Uita`te la modelele de ochelari sau viziteaza mai multe centre de oftalmologie si priveste ochelarii, le zici alora ca ai venit sa te uiti si dupa te duci la un control acolo unde iti plac si ochelarii rolling on the floor. Si eu am problema asta cu vazutu cu un ochi si cu celalalt mai putin, sau in ceata... Un coleg de`al meu porta ochelari de mic copil acum are lentile, poti sa iti pui lentile daca nu iti plac modelele. ps Toti suntem frumosi cu ochelari, numai ca nu vedem noi cat de bine ne sta happy

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Pai da, ar trebui sa le spui parintilor asta.eu nu vad bine cu ochiul stang sad,si trebuie sa merg la oftalmolog,si sa port ochelari,ca altfel va deveni mai grav in timp, si ai putea ajunge sa nu mai vezi bine nici cu celelalt ochi, ca il fortezi.deci mai bine porti ochelariiwinking

trebuie sa incerci mai multe forme de ochelari ca sa o gasesti pe cea potrivita tie.

ps:sa stii ca la unele fete le plac ffff mult baietii cu ochelariwinking big grin

| B3happy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti anunti parintii, si sa va duceti impreuna la medicul oftalmolog. Parerea mea. Papa!