| a0u1 a întrebat:

Am o întrebare serioasă.
Vreau să răspundă cine chiar are experiență!
Eu fac box de 2 ani și am fumat acum 1 an aproape încontinu, apoi m-am lăsat, acum 1 săptămână și ceva am fumat până azi iar, am fumat destul de mult, cam 10 țigări pe zi.
Acum nu mai vreau să fumez absolut deloc, acum am fumat doar așa de plictiseală, întrebarea mea este, mă afectează că am fumat acum 1 săptămână (cel puțin la rezistență) iar altă întrebare ar fi, există o metodă gen "să scot țigările ce le-am fumat 1 săptămână din mine?"
Vreau să mi se răspundă la ambele întrebări, vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum "să scot țigările ce le-am fumat 1 săptămână din mine?" - antrenamente serioase, așa cum ai făcut, măcar tot atâta timp

Probalbil vei simți o vreme (scurtă) la respirație, la efort, că parcă nu "funcționezi" 100%. Las' că trece...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da te afecteaza ca a trecut doar o sap[tamana, in cateva luni vor disparea problemele.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Baga mult lapte, alergat si sprint-uri pana-ti iasa ochii. Eventual un cardio cu o mască de gaze (uz militar) pe fața, rupe plămânii in tine, ii va face mai puternici si mult mai rezistenți. M-as gandi la sanatate in primul rând, nu la rezistență.

| Kerre a răspuns:

Daca ai fumat 1 saptamana ti-a afectat putin sanatatea cat si starea fizica, aici depinde de organismul tau.
Incearca sa mananci mult mai sanatos si sa ai o viata activa ca sa ''scoti acele tigari''.

| En3Rgi a răspuns:

Eu stiu ca e posibil sa afecteze tigarile starea fizica, cand vine vorba de sport, adica obosesti mai repede dar nu afecteaza asa mult, si depinde si de organism cat de rezistent e. Totusi iti sugerez sa te lasi, sunt doar o pierdere de bani si nu te ajuta cu absolut nimic, si nu, nu ai cum "sa scoti" tigarile dupa ce le-ai fumat.

| a0u1 explică (pentru En3Rgi):

Am specificat clar că m-am lăsat.