Întrebare recomandată | Yakaboom a întrebat:

Am o intrebare! Transpir destul de mult si nu stiu cum sa ascund astasad Imi puteti da niste sfaturi? As fi recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poate mananci sarat in excces, poate fi o boala cauzata de plaman...ar fi mai indicat sa faci o mica vizita la medicul de fam si se va gasi rezolvarea intrebarii tale..nu crezi?
O frumoasa zi sa aihappy

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce ar trebui să ascunzi ceva atât de normal şi benefic pentru corp, cum este transpiratul?
Atâta timp cât nu miroase a şobolan mort, e ok, poti să transpiri cât vrei.

| Chio9 a răspuns:

Radete sub brat. laughing)

Evident o gluma.

Transpiri din cauza ca organismul tau elimina toxinele.
Daca tu nu-i oferi alta solutie de a le elimina el le elimina in exces prin transpiratie.

Apucate si fa un sport sau mergi si alearga seara pe undeva, sa transpiri cat mai mult.

Cum crezi tu ca se descurca organismul tau dupa ce tu-i dau din greu sa traga.

Poate mananci gras, sarat, consumi alcool bei sucuri.

Mai bea si tu putina apa ca sa poata sa se curete si el.

Fa miscare, asa e limini o mare parte din toxine si nu o sa mai transpiri asa.

Bafta.

A da, poti transpira si din cauza emotiilor.

| pisssssiyy97 a răspuns:

Incearca sa te faci dus si dimineata si seara happy