| jupbogdan a întrebat:

Am o intrebare trebuie sa merg la dentist ca sa imi curete dintii de piatra, am vazut pe net ca se folesc ultrasunete dar la copii nu, nu stiu daca mie mi se face fiindca am 15 ani...si plus ca cabinetul nu cred ca este dotat cu asa ceva, deci cum se procedeaza? Doare... Dureza Mult?(zile luni?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ti se va face o consultatie deoarece e o virsta prea mica pentru asa ceva, si mai tirziu ai putea avea probleme cu sanatatea.dar daca ai nevoie urgent desigur ca iti vor face.nu cred ca doare,dar de durata poate fi citeva saptamini., tatal meu facea consultatii la dentist, si mergea citeva saptamini la rind.

1 răspuns:
| jupbogdan explică:

Dar nu eu i-am cerut ci ea sa oferit...nu sunt sigur cum, voi afla maine.