| Dahdg a întrebat:

Mă spal pe dinti cred ca si de 3, 4 ori pe zi dar tot nu imi place fiindca am pe masele ceva galben si nu merge. Oare sa merg la dentist sa-mi curete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Galbenu e de la tigara si bautura peste masura. Exagerezi cu 3-4 ori pe zi ajunge dimineata si seara

| Celcestietot a răspuns:

Poate este tartru sau poate necesita o albire a dințiilor.

| Legion7X a răspuns:

Ai tartru.

| Delcatty a răspuns:

Buna idee. Mergi la dentist un consult, cel mai probabil iti va face un detartraj sau iti va da cu o solutie cu minerale. Posibil sa fie tartru sau demineralizare.
Pana atunci, evita, cat te tine, dulciurile si bauturile acidulate. S-ar putea sa fie o cauza.