| dodicuta a întrebat:

Am o mare problema.Cam intr-o ora voi pleca la film dar am inceput sa urinez des.Ce pot sa fac? Nu ma pot duce la doctor, nu am timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Asta nu stiu. thinking Incearca! La ce ora te duci la film?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai baut multe lichide?
Daca da, este si normal sa urinezi mai des.
Daca nu, atunci e o problema ce necesita vizita la medic si URGENT!
Te pup!

| dodicuta explică (pentru anonim_4396):

Azi noapte si azi am inceput sa tusesc.Am patit asa din cauza ca am racit?

| vangaelis a răspuns:

Pampers.

| Dєєa a răspuns:

Daca bei multe lichide este normal sa urinezi des. Daca urinarea este insotita de usturimi, dureri, febra, frisoane si chiar sange atunci poate fi vb de o infectie urinara.Cel mai bine este sa faci un examen sumar de urina si o urocultura.

sau

Cel mai probabil ai o infectie urinara. Ia Nolicin 400 mg - una la 12 ore timp de 5-7 zile si o sa iti treaca

Insanatosire grabnica!

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Nu ma ustura, nu am febra, nu am frisoane, nici sange si nu prea am baut multa apa.

| Dєєa a răspuns (pentru dodicuta):

Funda?

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Pai eu ce sa fac? Ca in curand trebuie sa merg la film si dureaza 2 ore.

| Dєєa a răspuns (pentru dodicuta):

Nu stiu. thinking

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Crezi ca daca as lua un nurofen/paracetamol ar avea efect?

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

La 9 fara un sfert trebuie sa fiu acolo dar eu stau la maxim o ora distanta.

| Dєєa a răspuns (pentru dodicuta):

Mmm. Ce necaz. sad

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Chestia mai nasoala e ca am doar senzatie, daca scot doua picaturi.

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Chestia mai nasoala e ca am doar senzatie, daca scot doua picaturi.

| dodicuta explică (pentru Dєєa):

Scuze copy paste gresit.Citeste mai jos.

| Dєєa a răspuns (pentru dodicuta):

Asta nu stiu. thinking Incearca! La ce ora te duci la film?

| simina96 a răspuns:

Buna! Din cate am citit s-ar putea sa ai cistita.Si eu am am mai avut deseori problema asta si mi-a trecut numai cu antibiotic cateva zile.Eu am luat Biseptol.Din pacate nu poti face altceva decat sa incepi cura de antibiotic si in cateva zile ti-a trece.Sanatate!

| dodicuta explică (pentru simina96):

Azi noapte si azi am inceput sa tusesc.Am patit asa din cauza ca am racit?

| simina96 a răspuns (pentru dodicuta):

Posibil.Eu cand am mai avut problema asta, am stat mai multe ore pe ceva banca rece si am racit,, acolo jos'' si da, a doua zi mi s-a mai intamplat sa am simptome de raceala.But anyway, acum cum te mai simti? Ai fost la doctor sau ai inceput cura de Biseptol de care ti-am zis mai sus?

| dodicuta explică (pentru simina96):

Nu.Nu stiu ce a fost deoarece dupa jumatate de ora nu am mai avut nimic.Bausem cateva pahare de suc inainte.Cred ca aceasta esta cauza.Multumesc ca te-ai interesat!

| simina96 a răspuns (pentru dodicuta):

Ok atunci ma bucur pentru tine! O seara placuta iti doresc si n-ai pentru ce! happy