| Alleeksssaa a întrebat:

Am o mare problema, este o chestie mai intima dar sunt disperata(mai bine zis speriata) : de la un timp de cate ori imi fac nevoile imi curge sange din anus, nu stiu ce se intampla cu mine imi este jena sa vb cu ai mei, mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala. Am 17 ani si imi este teama de ceea ce se intampla cu mine.Se poate sa am vreo boala? Va rog din tot sufletul meu ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nely19 a răspuns:

Eu iti sp din propria experienta, asta ti se intampla deoarece nu papi supe timp indelungat sau nu consumi prea multe lichide, te doare putin nu? Stai cu funduletzul in ceai de Musetzel si o sa vezi ca iti trece dar macar de 2-3 ori pe saptamana manaca o supa, multa sanatatehappy:*:*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate o iritație a colonului. Mănânci condimentat?
Spune-i mamei tale și împreună mergeți la un control medical, un tușeu rectal, nu doare cât și un ecograf.
Sănătate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Cu siguranta esti constipata si datorita efortului de defecatie ai facut o fisura anala. Schimba-ti regimul alimentar, mananca multe cruditati, fibre, lichide minim 2l pe zi pentru a evita constipatia. Fa bai de sezut de Musetel pentru a favoriza cicatrizarea. Daca intr-o saptamana nu se remediaza situatia, du-te neaparat la doctor.

| FashionDiva a răspuns:

Este posibil sa ai o fisura anala, consulta un medic. Fisurile anale nu apar doar din cauza relatiilor sexuale, pot aparea si din cauza unei alimentatii nesanatoase (scaune tari). Dar nu-ti face probleme, daca nu este foarte grav se trateaza in 2-3 saptamani cu un unguent (recomandat de doctor).

| lextim a răspuns:

Hei salut. exist cazuri la unele persoane cu boli grave care au avut simptoma. unchiul meu a avut cancer la intestin. desi nu cred ca e cazul tau. vorbeste cu mama ta sau tatal si du-te la doctor. sau intre timp incearca sa manci mai multe ciorbe si supe si vezi daca se repeta.