| anonim_4396 a întrebat:

Am o masea care ma doare tare, am scos-o pe jumate, se mai tine doar in jumate de gingina, am scos-o din radacina si nu pot sa o scot din cealalta jumatate de gingina ca ma doare foarte tare, ce pot sa pun sa nu ma doara ca sa o scot? pliz repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai merge un pic de xilină, amorțește locul.
Mergi la dentist pentru tratament.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai merge un pic de xilină, amorțește locul.
Mergi la dentist pentru tratament.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Sall. La farmacie se gaseste spray si crema, amandoua au acelasi efect. Te dai in locul un care vrei sa-ti faci extractia, si nu vei simti absolut nici o durere. Garantat. Pa! Era sa uit. Sa nu uiti de tampon, in locul unde ai facut extractia. Pa!

| luciana200972 a răspuns:

Gheata, amorteste, si nu mai simti durerea. dar nu crezi ca ar fi mai bine sa mergi la dentist sa o scoata, se face anestezie si nu simti nimic

neluL
| neluL a răspuns:

Stomacaina! Cumpara de la farmacie.

| 334499 a răspuns:

Io incercam cu clestele laughing

| Ciocoflencea a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci la dentis, dar poti sa pui intr-o punguta cateva cuburi de gheata si se le pui in partea exterioara a maselei adica pe obraz, sa o lasi cateva minute observi dif, iar daca e dinte de lapte tragel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o atinge ca oricum maine e sfarsitul lumii. Sa ne pocaim!

| Fernando9Torres a răspuns:

Mergi la dentist repede ca mori!

| grumpzkatze a răspuns:

Na fa prostii cu maselele...mai ales daca sunt permanente.maine du-te la un densist si daca esti minor poate e gratis. cere-i sa iti faca anestezie...si nu vei simti nimic