| Lenna1290 a întrebat:

In urma cu aproximativ 1 luna jumate mi-a fost omorat nervul de la o masea toate bune si frumoase pana ieri cand a inceput sa ma doare ingrozitor acea masea... Daca nervul a fost " omorat " de ce ma mai doare? Acesta trebuia scos atunci dar mi-a fost prea frica si nu am mai fost la dentist crezand ca nu o sa ma mai doara. Ce sa fac? Imi este tare frica de scoaterea nervului. Va rog sa imi raspundeti sincer daca va durut cand vi s-a scos nervul. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Stai linistita, nu este dureos si oricum nu ve-i simti, nervul nu a fost" omorat"cu ce ti-a pus acolo, a ramas activ o parte ..pana nu il scoate dentistul nu ve-i avea liniste, dar iti face anestezie, si nu simti nimic, doar intepatura de la injectie ..si nici intepatura ca iti da cu spray inainte, dentistul trebuie sa intervina pe canal.

| Lenna1290 explică (pentru gheorghe699):

Stiu ca imi va face anestezie. Dar imi ests foarte teama de durere pentru ca am mai scos acum un an o masea si m-a durut tare rau. Oricum merci