| Sara2 a întrebat:

Doare operatia unei masele pe sinus? trebuie sa imi scot o masea la chirurg si imi este foarte frica, are radacina foarte adanca pe sinus, o sa doara? mor de frica crying((( pot pati ceva rau?

8 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

In timpul operatiei nu doare da te va durea dupa operatie.
Durerea post operatorie o poti calma cu ketonal sau cu aulin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare, din cauza anesteziilor care sunt mai multe nici nu o sa-ti dai seama cand ti-o scoate ( fata exagerari ).

| xBya a răspuns:

Nu doare. Iti face o anestezie in gingie in fata, una in cerul gurii si dupa cateva minute poate sa-ti traga un pumn si Mike Tyson ca nu simti nimic.

| CristinasiVlad a răspuns:

Of..nu'ti face probleme...doctorul acela sigur are anestezic happy stai sa iti explic happy 1. are un spray cu care te da in gura sa iti amorteasca.[ stiu cum e straight face ]
2.iti face o injectie in gingie si iti amorteste de tot. [ nu stiu posibilitatea de a te adormi este de 45%.]
3.iti scoate maseaua...
nu iti face probleme :* fi curajoasa.
Sa imi spui cum a decurs operatia :* papa / fundita te rog?

| xBya a răspuns (pentru CristinasiVlad):

Ce sa adoarma ma? laughing La extractii de genul nu adoarme nimeni, poate tu. Si chiar daca e treaz/treaza nu va simti nimic.

| CristinasiVlad a răspuns (pentru xBya):

Eu asa stiam. bravo tie daca stii cum face happy

| selena05 a răspuns:

Sal! am avut si eu aceeasi problema si crede-ma ca nu doare rau e suportabil decat un pic o sa iti faca super anestezie si e ok deci nu iti face probleme.Multa sanatate si bafta!

| babyflyy a răspuns:

Nicio operatie nu doare,daca ar durea,nu s`ar mai face operatii,am fost operata la apendice si nu m`a durut,stai linistita, nu o sa te doara, stie doctorul ce face, fii curajoasa si da dovada de maturitate! te pup, multa baftakiss(fundita:d)