| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Cred ca am o problema la ochiul stang.Seara cand e deja intuneric, cu ochiul drept vad normal, dar cu stangul imaginea e mult mai inchisa (la culoare), adica daca inchid ochiul stang vad normal cu dreptul, dar daca inchid ochiul drept vad cumva mai intunecat cu stangul.Nu stiu ce ar putea fi sau din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mereu? In fiecare seara? Din orice colt al incaperii?

| Cutezătorul4k a răspuns:

Mergi la un oftalmolog cat mai repede

| Daiana177 a răspuns:

Da, mi am dat seama ca eu seara cand stau pe telefon ma uit doar cu ochiul stang pentru ca stau pe partea dreapta si ochiul drept e acoperit de perna, deci sta inchis.Probabil ca din cauza ca la ochiul drept pupila sta dilatata si la stangul nu, se face diferenta asta de culori