| DanPreda a întrebat:

Vreau si eu cateva sfaturi..am pectoralul stang mai mare decat dreptul..si oricat m-as antrena tot cel stang se defineste mai bine. cum pot corecta treaba asta. diferenta e destul de mare...
as vrea sa stiu cu ce fel de exercitii as putea corecta asta. flotarii am facut tot timpul..si probabil nu le execut corect sau nu stiu care sa fie motivul pentru care stangul e mai mare decat dreptul. abia acum am observat ca fac flotarile cu bratul drept putin mai in fata decat cel stang. posibil asta sa fii fost. problema. cum pot corecta asta facand flotari? sa continui sa ma antrenez pentru amandoi sau si sa fac in plus pentru dreptul sau sa ma opresc si sa fac doar pentru dreptul? am la dispozitie un extensor si 2 gantere..si o haltera..cred ca cu ganterele as putea corecta cel mai bine.voi ce ziceti? ps..stiu ca am scris destul de mult dar am vrut sa fiu cat se poate de explicit. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Exact.
Nu esti primul si nici ultimul cu o asemenea problema.
Altii au bratul drept mai mare decat stangul sau invers.
Altii au antebratul drept mai mare decat stangul sau invers.
Sunt lucruri normale, suntem oameni.
Daca te antrenezi corect, mananci cum trebuie si te odihnesti la fel, se vor egala in timp. Bafta!

4 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

''Oricat m-as antrena tot cel stang se defineste mai bine''
Te-ai antrenat tu 2-3 ani de zile sa, scrii treaba asta, aici?
Nu ai ce sa le faci, aia e constitutia ta, tipul tau somatic.
Tu antreneaza pieptul normal timp de 2-3 ani si o sa vezi ca se egaleaza in timp.
Citeste aici, o problema asemanatoare cu a ta :
http://www.culturism.ro/......-mare.html

| DanPreda explică (pentru Wehes):

Sa inteleg ca nu trebuie sa fac nimic..doar sa continuii sa ma antrenez normal..cu timpul se vor egala?

| Wehes a răspuns (pentru DanPreda):

Exact.
Nu esti primul si nici ultimul cu o asemenea problema.
Altii au bratul drept mai mare decat stangul sau invers.
Altii au antebratul drept mai mare decat stangul sau invers.
Sunt lucruri normale, suntem oameni.
Daca te antrenezi corect, mananci cum trebuie si te odihnesti la fel, se vor egala in timp. Bafta!

| rezervatro a răspuns:

Nu stiu care-i treaba la baieti.dar stiu ca fetelor de obicei le creste sanul stang cam totdeauna primul si el creste si mai mare...acuma daca zici tu ca-i de la antrenament, nu stiu care-i treaba. Este totusi posibil sa nu fie decat ceva de la sine, nu de la antrenamente. happy

| DanPreda explică (pentru rezervatro):

E prea mare diferenta sa fie ceva de la sine.dar inteleg ce vrei tu sa spui..si la baieti ..cateodata un pectoral este mai mare decat altul.