| XLEMON123 a întrebat:

Am o mica problema (sper sa fie mica). De aproximativ 1 saptamana ma doare testiculul drept si nu stiu ce sa fac. Tin sa precizez ca nu este umflat, nu ma doare la apasare si nu este o durere insuportabila, nu ma doare cand stau jos sau in picioare, deci e totul normal..doar ca la diferite perioade de timp, simt cate un impuls..care se resimte pana in partea dreapta in apropierea apendicului. Un sfat urgent, va rog? Inca nu vreau sa apelez la medic, am uitat sa precizez, am 15 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur este apendicita care rezoneaza durerea in testicul, mergi urgent la medic cît esti in fază incipientă, nu sta asa, deoarece durerea se va agrava.

| anonimg a răspuns:

Vrei nu vrei, trebuie sa mergi la medic. Durerea poate sa apara chiar daca in trecut te-ai lovit.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Deseori poate sa apara si sa se instaleze in testicule o senzatie de durere fara a exista un motiv cert sau real
Asa cum a aparut cu totul inexplicabil, tot la fel de inexplicabil va si dispare durerea fara sa se intervina cu ceva. Sanatate!

| danaieladaniela a răspuns:

Durerea testiculara poate sa aiba multe cauza, de la o lovitura/trauma, la o lenjerie care te-a strans la multe altele, mai grave, cauza ti-o poate decela doar medicul, de aceea e important sa mergi la el, noi ne putem da cu parerea pana maine, dar parerile noastre nu o sa te ajute cu nimic.

Sanatate.