| hypothesis a întrebat:

Am o oarecare sensibilitate sau o retinere, daca o pot nu asa. atunci cand mi se cere sa-mi dau tricoul jos. De ce? Am suferit o dubla operatie(cam de vreo 10 cm de la buric in jos+ in acelasi loc in urma cu 7 ani si cicatricea este destul de urata. Urata in ce sens? Ea s-a vindecat si aproape ca se apropie ca nuanta de cea a pielii,insa, in partea inferioara se observa niste roseli si niste cicatrici de unde mi s-a extirpat un granulom de fir in urma cu 3-4 ani,ramanand un semn urat acolo. Cum as putea sa trec peste acest hop sau cum sa procedez in astfel de situatii? Sa-l dau fara nicio rusine,sa consider asta ceva normal, ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Poti sa-l dai fara probleme, nu-i nimic de condamnat ^^

| grumpzkatze a răspuns:

Parerea mea este ca, nu conteaza cicatricea pe care o ai, ci conteaza atitudinea ta. Daca este vorba de dormitor, atunci crede-ma ca niciunui barbat nu ii va pasa ca ai o mica cicatrice atata timp cat esti sigura pe tine si atitudinea ta e sexy. Nu va observa, sau nu il va interesa. Iar daca este vorba de mers la strand, sau asa, crede-ma ca nimeni nu va fugii de tine. E pur si simplu o operatie. Si nu pentru asta ar trebui sa iti faci griji, si nici pentru ce spune lumea. A fost o operatie reusit si tu ai scapat cu bine din ea. Acela e semnul victoriei tale. Arata-l cu mandrie. Nu il ascunde cu rusine. happy

| hypothesis explică (pentru grumpzkatze):

Trebuia neaparat sa mentionez ca sunt baiat? sad

| grumpzkatze a răspuns:

Si daca esti barbat, aceeasi situatie. Conteaza atitudinea ta, sa razi, sa te distrezi si sa te simti bine. Accepta ceea ce esti. Daca stai sa analizezi fiecare persoana, ai sa vezi ca toti au cate un defect. Asta nu trebuie sa te impiedice de la nimic. E dovada ta ca ai luptat si ai invins.

(Inventeaza si tu o poveste funny cu armata sau ceva laughing lumea va rade si va devenii invizibila, trust me).