| bleakk a întrebat:

Am o operatie de la buric in jos ( http://postimg.org/image/q6pv8dtot/ ) care mi se pare extrem de inestetica mai ales ca in partea inferioara am avut un granulom de fir extirpat si se vede un mov deschis. Credeti ca in timp se va schimba sau exista alta metoda de a o ascunde? Ma simt incomod la un strand sau undeva unde trebuie sa-mi dau tricoul jos, chiar si printre baieti cum ar fi la sala in vestiar. Pareri/sfaturi/recomandari

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ca baiat nu ar trebui sa iti faci problem legate de o cicatrice. Multi te considera mai barbat.
Pentru mine, in cazul cicatricilor violacee a mers tratamentul cu Bioptron (asta este o lampa). Nu am avut ceva atat de serios ca tine, dar o taietura care a avut nevoie de copci a revenit la culoarea normal in cam 4 luni de tratament zilnic.

| bleakk explică (pentru SkyPilot):

4 luni de tratament zilnic. oho.

| SkyPilot a răspuns (pentru bleakk):

Da, dar este o lampa cu care luminezi locul. Nu e mare lucru.

| Wøodenpints a răspuns:

Ești mascul, cari un sac cu ouă între picioare și ți se pare inestetic un astfel de semn?
Cred că ar trebui să te îngrijoreze mai mult că bărbații se uită în zona aia a corpului tău, decât semnul în sine. Aia e o problemă reală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori sunt eu chior, dar nu vad nimic in poza aia cu care sa zici ca te simti incomod. Abia se vede ceva.
Nu e rau. Unii au diverse alunite pe fata/spate si unora le place, altora nu. Ca si aspect tot pe acolo ai fi. Nu stiu de ce ti se pare asa o problema.