| S3se a întrebat:

Am o pata alba pe pielea penisului. Sa imi fac griji? Din ce cauza o am? (o am de ceva ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| greenwave666 a răspuns:

Salut! nu ai de ce sa iti faci griji, pata, probabil e din cauza unei boli de piele numita vitiligo! este o afectiune care duce la distrugerea sau slabirea melanocitelor, acele celule pigmentare responsabile de culoarea pielii! ideea e ca se extinde cu timpul, o am si eu ^_^! sunt anumite creme care incetinesc raspandirea!

| Azµre a răspuns (pentru greenwave666):

Sau poate fi balanita candidozică.

| greenwave666 a răspuns (pentru Azµre):

Poate, doar ca el zicea de o pata! balanita candidozica este o inflamatie a preputului! tongue

| Azµre a răspuns (pentru greenwave666):

Nu numai, cel mai bine ar fi să vadă un medic. Oricum ar fi nu e bine.

| greenwave666 a răspuns (pentru Azµre):

Bingo big grin! total de acord!

| Azµre a răspuns (pentru greenwave666):

Eu totuși nu înțeleg de ce nu întrebă și pe părinți și vine la noi pe site...

| greenwave666 a răspuns (pentru Azµre):

Nu stiu frate, asta e ciudat! probabil le e rusine de parinti! poate pare mai simplu sa intrebe aici!

| S3se explică:

Stiu ca ar trebui sa merg la medic da nah, dar, poti avea relatii sexuale?