| Sombody a întrebat:

Am o pata maro pe unghie de la mana la baza unghiei, nu doare,nu m-am lovit la unghie, din ce am citit poate sa fie Melanonychia sau cancer.
Este ceva serios sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Unghia prin natura ei, crește. Peste vreo lună jumate ai să vezi dacă o mai ai sau ai tăiat-o cu unghie cu tot. Căutatul pe Google mereu dă cancer.

| Violleta2022 a răspuns:

O vizita la un medic dermatolog ti-ar putea clarifica ce ai.
Sanatate maxima!

| dullcat a răspuns:

Buna.Dupa cum scrie aici, pata poate fi inofensiva sau poate fi fatala.Cel mai intelept e sa mergi la medic.
https://www.webmd.com/......lanonychia

| nukeyly a răspuns:

Ca e sau nu bai TPU n-o sa te scape din situatia reala in care esti, deci mergi la specialist, n-o lungi ca o poti pune de-o oaie, apoi te muti fortat din decor in cloud, tic tac tic tac.