| Simple Girl:X a întrebat:

Am o poblema, va rog sa ma ajutatihappy

Cand imi vine menstruatia ma doare f tare burta, capul ma ia ameteala, vad in ceata si imi vine sa vomit. Ce pot avea? Nu pot momentan sa ma duc la ginecolog asa ca vreau sa stiu ce as putea avea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Asa patesc si eu, ma doare burta, capul, si imi vine sa vomit.Pe mine cand ma doare burta atunci si imi vine sa vomit rosesc la fata si transpirhappyodata am plecat de la ore, numai puteam de durere.
De fapt de fiecare data in prima si a doua zi e dezastru, trebuie sa iau pastile, nu ma pot ridica din pat de durere.Si tot timpu trebuie sa am pastile dupa mine, si la scoala...pffstraight face

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Cred ca e spm-sindromul premenstrual

| Elle2117 a răspuns:

Si eu am am aceleasi simptome ca tine.Se numeste sindrom pre-menstrual.Nu uita ca fiecare femeie e diferita si poate sa aiba sau nu. Mie imi trece cu un ceai de sunatoare neindulcit sau cu un nurofen capsula.Sunt foarte eficiente. Sper ca te-am ajutat!

| Delicioasademine a răspuns:

Poate asa te anunta pe tine ca este timpu sa iti vina. tongue thinking