| shocky2 a întrebat:

Am o pofta nebuna de mancare! Daca m-as lua dupa ce mi-ar cere stomacu as manca din 2 in 2 ore!

Cum scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeeeea a răspuns:

Guma de mestecatbig grin

4 răspunsuri:
| Alynutzaaa a răspuns:

In primul rand incearca sa iti planifici orele la care vei lua cele trei mese principale ale zilei : mic dejun, pranz, cina.Incearca sa le respecti acele ore pe cat posibil deoarece in acest fel stomacul tau se va simti mereu satul!

Incearca sa nu te plictisesti prea mult, in momentele de plictiseala stomacul cere mancare! gaseste diferite activitatzi prin care sa treaca timpu si sa uiti putin de mancare! In caz ca mai simti nevoia de foame intre mese, o panine cu gem sau niste biscuiti simpli cu putin ceai nu strica happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai langa tine un pahar cu apa calduta si lamaie(fara zahar

sa ai langa tine un pahar cu apa calduta si lamaie(fara zahar) si atunci cand simti aceasta pofta ia o inghititura sau doua sivei reusi.asa fac si eu

| ghitzu a răspuns:

Incearca niste activitati care te scap de gandul la mancare!

| Kristin a răspuns:

Asa patesc si eu crying

si nu stiu cum sa scap sad