| Dominicc a întrebat:

Am o prietebna care s-a dus la spital cu o durere de burta, ceva gen durere ca si apendicita. La spital dupa ceva analize si control au dat un verdict ca sa o opereze de apendicita. De curand durerea la burta nu mai a fost asa mare si s-a dus spre picior. Nici doctorii nu prea stiu ce are, analizele par relativ ok, fara sa indice ceva concret.

A mai pati cineva ceva de genu sau a auzit p cineva sa fi trecut prin din astea?
mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca analizele sunt ok atunci va fi bine si prietena ta

| EaEmma a răspuns:

Daca este apendicita... durerea se simte in partea dreapta a bazinului si poate fi insotita de febra de 38 sau 39 de grade. In fazele sale cronice, apendicita poate provoca ameteli si stari de voma. Inflamarea apendicelui apare datorita blocarii lui cu un anumit aliment (samburi sau seminte).
Sucurile de legume si fructe sunt foarte eficiente in tratarea primelor simptome ale apendicitei.Combina sucul de la un castravete, o sfecla si morcov, in cantitati egale si consuma-l dimineata, de doua ori pe zi. Vei observa imbunatatiri in prima saptamana de utilizare.

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Cred ca prietena ta va fi ok,

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Da da nu stiu ce e...