| bennn a întrebat:

Salut,am avut dureri de burta intro noapte de la 2 pana la ziua si ma fist la spital.La spital am facut injecti si mi-a trecut durerea.Am facut analize si nu dadeau semn analizele ca am ampendicita.Am stat 5 zile in spital.3 zile la spital ma durea in partea dreapta putin mai in jos burta.Am avut si urinari dureroase.in ultimele 2 zile au dispaut durerile dar cand doctorul imi apasa cu mana pe burta in parta dreapta jos ma durea.si in ultima zi nu mai ma durea deloc si mi-a dat drumul acasa de la spital.A zis doctorul ca daca mai ma doare burta sa vin sa fac operatie de apendicita.Acum sunt acasa de o zi si nu mai ma doare de loc.A zis doctorul ca sa starnit putin apendicul.Am avut semne de apendicita.
Daca am avut niste semne de apendicita si acum nu ami ma doare nimic, o sa reapara durerile si trebuie sa fac operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Mi s-a întâmplat şi mie să mă doară în zona apendicelui însă din fericire mi-a trecut. Sfatul meu este să ai grijă să nu îl declanşezi, acest lucru însemnând să nu faci efort prea mare, să ai grijă la alimentaţie. Nu mânca seminţe, alune şi nu înghiţi sâmburii de la niciun fruct. Dacă te vei mai simţi rău, va trebui să mergi la spital să te vadă din nou medicul însă eu îţi urez să nu ai nevoie de aşa ceva.

Multă sănătate şi toate cele bune!

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu stiu ce sa spun..si pe mine m-a durut de cateva ori burta si n-am dat importanta, iar intr-o noapte m-a durut atat de tare incat am mers la spital si am aflat ca am peritonita(apendicita sparta).
Ai grija, sa nu ai la fel ca mine, pentru ca e foarte periculoasa peritonita.Dar daca doctorul te-a lasat acasa inseamna ca n-a vazut ca ai da semne de apendicita.

| bennn explică (pentru pwp):

Mda dar am avut dureri de burta de la 2 noaptea la 2 ziua si am avut grata, varsaturi, semne de apendicita

| DarthNiger a răspuns:

Salut! pai da in caz ca te mai doare burta poti sa te duci din nou la doctor sa te operezi pentru ca daca stai cu apendicita in tine cand este inflamata poate sa se sparga o infectie si se raspandeste in ficat si poti murii,happy incearca sa mergi la doctor daca te mai doare si ai mare grija, iti urez sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta, pana am descoperit ca aveam alta afectiune ce imi dadea acele dureri. Sfatul meu este sa mergi la cel mai bun medic cand mai apar durerile si-ti va spune exact ceea ce ai. Mie abia cand m-am dus la urgenta la Floreasca, dupa ce mi-au facut mici analize mi-au spus ca nu e apendicita si m-au trimis la medicul specialist. S-a dovedit ca aveai dreptate si era cu totul altceva.

Sper ca si la tine sa fie la fel si sa nu fie apendicita. Nu cred ca era ea, pentru ca o data inflamata, si crede-ma, vei sti cand e apendicita. Pana atunci, eu cred ca putea fi durerea de la aproape orice, dar radia din locul unde se afla pana in locul unde o simteai tu happy

O zi placuta!

| Nyko05 a răspuns:

Daca in caz te mai doare stomacul, du-te la doctor sa faci operatia, se poate complica si poti face peritonita, iar din peritonita se ajunge la moarte. Nu vreau sa te sperii sau ceva, dar in caz ca te mai doare trebuie sa te duci la doctor sa te operezi.

| Diaiso a răspuns:

Mai bine întreabă medicul.

| bennn explică (pentru Diaiso):

Medicul m-a trimis acasa ca nu mai ma doare burta

| Diaiso a răspuns (pentru bennn):

Ce prostie!