| mehanna2000 a întrebat:

Am o prietena care are 11 ani si 52 kg cum poate slabi repede cam in 2 saptamani cu diete si sport dar ar vrea un program de diete si sport in fiecare zi.va dau funda + voturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Sa fie mai atenta la ce mananca, sa nu exagereze cu mancarea sa faca putina miscare si totul va decurge de la sine. nu e cazul sa.si strice sanatatea cand peste cativa ani corpul ei se va modela mult mai bine si atunci ea va decide daca trebuie sa mai slabeasca sau nu. pentru ca in acel moment corpul ei va si mai '' matur''...
.asa ca acum trebuie sa se bucure de copilarie. iar cat despre slabit trebuie doar sa fie atenta la ce consuma iar incetul cu incetul va putea avea un stil de viata mai sanatos care ii va permite sa si slabeasca cat va dori

sper ca te.am ajutat si succes:*:*:*:* sa aveti grija de voi [ si tu si prietena ta ]

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

11 ani? Dă-i în cap, nu-i oferi ajutor să-şi strice organismul. Oricum ar fi, la 11 ani nu ai ce face diete decât dacă recomandă medicul! La vârsta aia încă eşti în creştere şi nişte diete absurde pot modifica rău de tot corpul. Sport poate face cât vrea ea, sportul e indicat la orice vârstă. Exerciţiile de gimnastică şi forţă sunt cele mai bune.

| XXXMony a răspuns:

Nu trebuie sa slabeasca!laughing

| CatEyes28 a răspuns:

Sa nu manance carne, alimante cu zahar
si sa renunte la alimente prajite.