| Anime1222 a întrebat:

Am o prietena care mi-a cerut ajutorul. Spune ca are o problema cu picioarele (ii transpira foarte des si miros urat ) si atunci cand se duce la culcare nu poate dormi din cauza ca ii sunt foarte calde talpile chiar daca si-a pus apa rece pe ele. Nu stiu cum sa o ajut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| simplu_2372 a răspuns:

Nu pe bune, sa incerce sa se spele pe fiecare seara cel puytin daca nu si mai des, daca nu sa mearga la medic!
http://funny-aha-jokes-new.blogspot.com/

| drakdivin a răspuns:

Poate incerca diferite creme din magazine cu mentol. Dar depinde de organismul fiecaruia cum reactioneaza. Cel mai indicat e un Specialist si nu e o rusine sa mergi la doctor cu asa ceva. ( Sa mearga la medicul de familie sa ii explice ) si ii va da un bilet de trimitere unde crede de cuviinta. Bafta

| Katalin123 a răspuns:

Spalale vara cu frunza de nuk serios nu fac misto sunt student la medicina la Carol Davilla

| lucian_9328 a răspuns:

Sa isi spele picioarele cat mai des cu apa calduta si sapun, poate si in ceai de musetel. Apoi, dupa ce le usuca bine, sa se dea un deodorant bun.
De asemenea, sa fie atenta la ciorapii si incaltamintea pe care o poarta. Sunt foarte importante. Trebuie sa fie mereu curata si aerisita. Pune papucii la masina de spalat sau daca nu ai timp, fa o solutie de otet si apa calduta si stropeste interiorul incaltamintei, pentru dezinfectare.

| ChrisLautner a răspuns:

O duci la doctor...are probleme grave:O