| MirceaCalNebun a întrebat:

Prietena mea are tot timpul picioarele ude, cand o ating din cand in cand simt rece si ud. Oare transpira excesiv? E o problema medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice fata sanatoasa se uda daca o atingi intre picioare. big grin

| MirceaCalNebun explică (pentru Bula):

Laba piciorului.

| gabicoo a răspuns (pentru Bula):

laughing

| darrio2007 a răspuns:

Rece da. Dar ud nu cred. Are circulatia periferica mai slaba.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, transpira excesiv, ar trebui sa i cumperi tu un spray de picioare sau pudră pentru picioare deoarece transpiratia excesiva este data de metabolismul ei unele persoane au palmele reci si transpirate este neplacut sa dai mîna cu o persoana care are palmele reci si transpirate, iar legat de prietena ta, poate acea transpiratie sa fie si de la pantofii care i poarta, daca pantoful nu este din piele naturala nu are aerisire piciorul talpa, si transpiră excesiv, in adidasi sau tenisi iarasi aceeasi problema piciorul nu se aeriseste nu respira cum se zice, se incalzeste de la statul in picioare sau de la mersul mult pe jos de la efort si transpira si miroase, dar daca ea dupa fiecare duș da pe talpi cu sprai de picioare le gasesti la school, la Avon sau la Oriflame, acest sprai inlatura mirosul si tine piciorul uscat proaspat numai transpira, sa dea si in pantofii cu care merge cu sprai, ca aceia mentin transpiratia fiind si ei uzi, sa i scoata afara pe balcon cand ajunge acasa, ciorapii sa fie din bumbac nu din alte materiale, ce varsta are prietena ta.Cel mai bine este sa i cumperi tu aceste produse de ingrijire a picioarelor spray si pudra nu sa o intrebi de ce i transpira picioarele ca se va simtii jenata nu este vina ei, este mostenit genetic.

| andreidmbm a răspuns:

Daca e prietena ta, nu ar trebui sa o intrebi pe ea? Cred ca ea stie cel mai bine. Intreab-o si vei afla raspunsul exact... sau da-ne mai multe detalii despre ea, ca o intrebam noi, poate ii facem si un consult sa vedem in detaliu care e problema (glumesc, nu te supara, dar totusi, astfel de raspunsuri ar trebui sa le primesti de la ea).

| MirceaCalNebun explică (pentru andreidmbm):

Nu vreau sa o fac sa se simta prost ca nu stiu daca ea stie ca are tot timpul picioarele leaorca

| covrigelbohoi a răspuns:

Daca tot e prietena ta de ce nu o întrebi pe ealaughing