| Xulescu2 a întrebat:

Am o prietena care pune pirsuri, si as vrea unu in limba thinking care sunt riscurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pe langa faptul ca este urat si gretos, exista riscul unor infectii sau chiar al atingerii unui nerv.

| mgtow a răspuns:

Infectie

| Daniel_4881 a răspuns:

"ionutivanescu" are dreptate in totalitate si daca dai funda lui sai dai, dar daca dai la altcineva gresesti tonguebig grin

| baietzelu a răspuns:

Singuru risc, e ca o sa mananci doar supa vreo 2 saptamani. In rest nu stiu happy

| PeculiarAlecsa a răspuns:

Hmm. Depinde daca fumezi laughing
Dupa ce ti-l pui nu ar trebui sa fumezi ca ti se umfla limba pana ala 2 saptamani. (Vei vorbi tare straniu si vei manca mai greu) Trebuie sa ai grija de limba ta in urmatoarele 3-6 saptamani sa nu ti se infecteze. si nu in ultimul rand, daca pierceul este de metal ti-ar putea ciobi putin dintii.
Ai grija doar. happy

| dokosvai a răspuns:

Cum zice mira cu atinsul nervului.doamne fereste mie amortit un pic mai atins nervi sh am plans pe scaunul dentistului (aveam 15 ani) daca te face ceva sa crezi ca daca in limba il atinge cred te inseli. vrei sa pari sh tu pitzi sh c***a tuturor? mai bine nu-ti pune acu depinde de cultura tawinking

| PopStarInMyMind a răspuns:

Nu stiu care sunt riscurile dar eu zic sa nu pui! E mai bine asawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca am doar 11 ani am doua pirsuri in buza... nu mi-s-a intamplat nimic pana acum da pua` sa ti-se infecteze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se infecteaza si arata urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa nu mai ai gusturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi in primul rand o sa mori de durere, o sa vb mai greu si nu ai voie sa fumezi si ai grija pe ce mana te lasi pentru ca poate sa iti atinga un nerv si sa ramai fara gust daca tot vrei du-te la un salon
iti spun pentru ca eu am...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici un risc:-J...eu am de 5 luni si nu puteam manca asta era cea mai mica problema in rest nimic doar ca mai luam pastilebig grin.atat si fumam si nu ai voie sa pui pierce de sticla aur sau argint astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscurile sunt ca ti se va unfla limba si trebuie sa mananci cu paiu ca asa nu te va durea asa tarewinking stiu asta pentru ca am avut si euhappybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti se umfla limba rau daca fumezi

| xiLoryix a răspuns:

In limba?; o pai prima saptamana no sa prea poti vorbi o sa ti se umfle limba o perioada, incearca sa eviti lactatele, sa nu mananci picant! sa nu scoti pirsu pana nu ti se face gaura aia ( cam intr-o luna asa) dupa care potis a il schimbi daca vrei.in rest de durut doarelaughing da e decizia ta

| djextazy a răspuns:

Auziti fara suparare da voi sunteti nebuni cu teoriile voastre auzi u ce trebuie sa faci este sa ai mare grija de el si sa nu bei lactate, oua si alcol ca de la acestea ti se imfecteaza singurul risc ii acela cand ti-l face sa nu iti nemereasca vreun nerv ca, daca ti-l atinge poti sa devi ssssit, balbait, rrrit si in cel mai rau caz iti pierzi gustul daca ai scapat de chestia ai mergi la farmacie si iti iei un antiinflaman si sa faci gargare cu apa de fiecare data cand manci sau fumezi eu stiu pentru ca si eu am pierce in limba si am si facutwinking