| Jublie a întrebat:

Am o prietena cu o mica problema de sanatate, si va cer voua ajutorul, pentru ca nici un doctor de aici nu i-a spus ce putea avea. I-au aparut pe corp un fel de...nu stiu cum sa explic, cerculete mai degraba, rosii, si in interior este pielea normala, ca si la exterior. I-au aparut si mamei ei. Acum am si eu. Am avut varsat de vant, tin sa spun (de respectivele nu stiu). Sunt ca niste cerculete rosii, in interior e pielea normala, in afara la fel. Ce ar putea fi? Pare transmisibil straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o ciuperca. Nu stiu la ce doctor a fost, dar e cazul sa se duca la un dermatolog in spital care sa-i faca, eventual, o biopsie.

| leonardo a răspuns:

Buna. Citeste aici http://www.boli-medicina.com/......BM-COM.php

Din ce stiu eu poti scapa cu Nizoral sau cu crema de propolis.

| catalina_8997 a răspuns:

Incearca nizoral sau nizan sampon cred ca o sa iti treaca. Pui samponul sub forma de spuma direct pe pete si stai 5 min cu el asa apoi te speli bafta.

| Enzio a răspuns:

Incercati la un doctor din bucuresti, la un farmacist sau sa dai cu crema ceva! vad e chiar foarte transmisibil, dar la un adultthinking km ciudat sa apara taman de la fiica ei!