| ByDennys a întrebat:

Salutt TPU, deci nici nu stiu cum sa va explic, In urma cu 2 zile, mi-a aparut pe corp niste pete si niste galme prin zona gatului, initial am crezut ca am varsat de vant, apoi cand m`am uitat sa vad in ce stare mai sunt, basicile ma rog petele alea imi disparuse cat de cat defapt...nu prea mai am deloc...deci poate sa fie alceva? sau chiar e varsat de vant? multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Ai galme in zona gatului? Atunci este posibil sa ti se fi umflat ganglionii. Du-te repede la medic sau daca iti apar pete pe corp inseamna ca faci rubeola.De obicei ganglionii se umfla inainte sa faci rubeola la varsat de vant (varicela) e altceva