| Ionică a întrebat:

Am o problema. A inebunit prietenul meu. A zis ca vrea sa inghita pastile pentru ca are probleme la facultate, cu prietenii lui si cu prietena lui. Ii este frica sa nu ramane singur, fara prieteni si fara prietena. Si mi-a zis daca ramane singur, inghite pastile. Eu am zis ca nu-i bine pentru el si o sa fie bine. M-a intrebat ce sa intampla dupa ce inghite el pastile? Ce raspund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ajuta-l sa-si bage mintile in cap si sa nu faca prostii. Este tanar si viata merita traita, chiar in vremuri mai grele. Prin munca si staruinta aproape orice necaz, si mai ales problemele pe care le are el, pot fi depasite. Numai bine!

Shin
| Shin a răspuns:

Somniferele sunt cele de care are nevoie! Adorme si nu simte nimic. Za best waywinking

| Alex_2741 a răspuns:

Uite daca nu avea prietenii nu te interesai de el straight face si in plus de ce ar ramane fara prieteni? happy doar pentru ca are probleme la facultate? straight face toti avem probleme happy si nu ne mai omoram toti ca am scapa de CRIZA straight face. Spune-i sa se linisteasca happy si sa nu ia nimic happy mai bine ai vorbii si cu prietena lui happy spune-i ce vrea el sa faca spune-i motivul si poate o sa inteleaga si o sa vb cu el happy. iti tin Pumnii

| JustAlex a răspuns:

Mai sunt si oameni care fac chestii de genu asta doar pentru a atrage atentia celor din jur

| alexH a răspuns:

Incurajeaza-l. Romania nu are nevoie de tampiti, ci de oameni cu capul pe umeri.winking