| anonim_4396 a întrebat:

Help! Am stat cu un baiat timp de o luna, acum un an si ceva, el avea si are si acum prietena, e cu ea de 4ani, eu nu am stiut, cand am aflat m-am despartit de el, si de atunci nu ma lasa in pace, se tine dupa mine, ma suna, imi da mesaje, ma terorizeaza, vrea sa ies cu el si nu stiu ce sa mai fac sa scap de el, i-am explicat ca nu vreau sa mai am nici o treaba cu el, am facut tot posibilul sa scap de el, dar nu am reusit, zice ca pe mine ma iubeste si cu prietena lui sta pentru ca ii e mila de ea, am incercat sa o gasesc si pe prietena lui sa vb cu ea, sa-i spun ce se intampla, poate reusea ea sa faca ceva, dar nu am avut norocul sa o gasesc! eu nu ii raspund la mesaje, nici cand ma suna...acum cateva zile m-a facut sa ma cert si cu prietenul meu, nu stiu ce sa mai fac, baiatul asta parca a inebunitcrying Mentionez ca e greu sa nu ma intalnesc cu el pentru ca este si vecinul meu. ceva sfaturi pls! pupici. mersi.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu te iubeste, e obsedat... poate ca ar vrea sa aiba o aventura cu tine, poate ca ii s-a pus pata pe tine si te doreste dar de iubit nu prea cred.De fapt sunt sigura ca nu, asta e vrajeala ca sta cu prietena de mila, nu cred asta nici daca ma bati! CUm sa stea cu ea din mila? Sa fim seriosi, nimeni nu sta cu cineva atata timp doar asa din mila fara sa o iubeasca, vrea sa te vrajeasca sper sa nu il crezi, daca te iubea si-ar fi lasat acea prietena ca doar nu ii leaga nimic, nu e obligat si din mila stai poate putin timp dar nu cred ca ar sta asa doar de florile marului, sa fim seriosi.Pai vb cu prietenul tau, spune-i ca acesta nu te lasa in pace, fi indiferenta cu acel tip si daca te tot preseaza atunci vb cu el serios fata in fata si spune-i ca ii poti fi amica dar nimic mai mult, asa poate cu vorba buna poate va intelege. Spune-i prietenului tau cum sta treaba sa vb el cu acela sa il puna la punct, e de-a dreptul stresant sa se tina cineva de capu tau daca tu nu vrei.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mută-te în alt cartier/oraş.

| Bacemi a răspuns:

Pur si simplu vrea o aventura cu tine. Vrea sa isi demonstreze ca te mai poate cuceri o data. Daca ti-a spus ca sta cu prietena lui din mila e clar ca nu este pentru tine indiferent de motivul acestei afirmatii. Daca nu intelege in nici un fel vorbeste cu prietenul tau si spune-i.

| nicol20 a răspuns:

O persoana care iubeste nu minte iar el s-a dovedit sa te fi mintit eu iti spun sa-l ignori ca nu a stiut sa te pretuiasca cand te-a avut.Bafta

| alina_3473 a răspuns:

In primul rand daca te iubea asa cum zice el nu te mintea si faza cum ca ii e mila de prietena lui e veche isi bate joc de ea mai bine zis faci bine ca nu ii raspunzi la mesaje pana la urma o sa te uite stai linistita dar ar fi bine sa te mai intalnesti cu el si sa ii mai zici o data ca persoane ca el nu te intereseraza pentru ca tu ai nevoie de cineva care sa fie doar pentru tine nu sa il imparti cu alta aia nu e iubire.Bafta

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Cred cadaca te-ai mai intalni cu el i-ai putea clarifica situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine las balta pe tip si uital