| Alex a întrebat:

Ce sa intampla daca un om inghite multe pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește supradoză și duce la suicid!
Pa, pa.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Depinde de pastile... in unele cazuri de la 5 pastile deja nu esti ok, iar in altele poti lua 20 si esti ok

| Mădă0611 a răspuns:

Depinde ce pastile, putine din cele accesibile provoaca moartea, mai sigur ramai paralizat sau cu vreun organ facut terci, deci o viata de chin.

| Eastwood a răspuns:

Depinde ce fel de pastile, se ajunge la supradoza si poti muri!

| isabella4ever a răspuns:

Poti muri de la foarte multe pastile! Cauta mai multe informatii pe internet daca vrei neaparat sa afli, insa sa nu incerci!