| devildolly a întrebat:

Am o problema. Acum vreo luna manichiurista unde merg eu a fost bolnava si eu atunci plecam in Grecia asa ca mama si cu mine am mers la colega manichiuristei noastre. Eu am unghiile incarnate dar nu ma dureau insuportabil si colega asta mi-a facut pedichiura si la degetul mare de la piciorul drept ma doare pe lateral foarte rau de atunci chiar si cand apas sau ating usor ce sa fac? Puroi nu cred ca am pentru ca nu vad nimic care sa "se scurga" sau ceva de genul nu am mai patit asa ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la chirurgie plastică și reparatorie pentru consult și tratament chirurgical, dacă se impune.
Pa, pa.

| SimonaCristina a răspuns:

E posibil sa fie un panaritiu. Du-te urgent la o camera de garda de chirurgie. Funda?