| okokokokokok a întrebat:

Am o problema : am niste dureri violente la testiculul stang si doare de faci pe tine
Am pietre la rinichi de prin vara (urologul zice ca ar putea fi o calcifiere).
Ce as putea face sa scap de durere?

P.S: am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| shadyeminem35 a răspuns:

Stai linistit cancer nu poti sa ai la testicul de la varsta asta. Daca ai probleme cu rinichii aceste dureri se pot duce pana in zona inghinala(adica testicul).Cel mai bine ar fi sa te duci la un urolog si sa te sfatuiasaca cu un tratament.Nu este nici o rusine sa te duci la medic.El iti poate da un tratament ca sa scapi de eventualele pietre la rinichi.NU mai sta asa acasa pentru ca nu e bine ca la 13 ani sa ai astfel de probleme.Bafta si insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la medic pentru tratamentul colicii renale pe care o ai acum.
http://www.i-medic.ro/boli/colica-renala#tabs-tratament