| valentin233 a întrebat:

Am o problema care ma ingrijoreaza de ceva vreme. Sunt momente ale zilei in care venele de pe maini se umfla foarte mult, sunt foarte pronuntate, parca as avea niste serpisori pe sub piele. Dar asta nu se intampla mereu, cateodata oricat m-as chinuii nu gasesc o vena., parca sunt inexistente.
Ce parere aveti despre acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

La mine se intampla acelasi lucru cand imi este prea cald si ma enerveaza.Cred ca ar trebuie sa faci mai multa miscare pentru ca sangele sa "fuga "mai repede prin vene!hee hee Succes happy

| Blagandrey a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai motiv sa te ingrijorezi este posibil sa ti se umfle venele atunci cand depui ceva efort, adica ridici greutati sau ceva de genu asta... eu de exemplu dupa 2 ore de sala imi ies vene dim maini de zici ca sunt drogat sau cine stie ce. Dar daca te ingrijoreaza tare du-te la un medic de familie si iti spun el ce ai.

| adimancool a răspuns:

Zi-mi si mie cum ti se umfla eu incerc sa le umflu si nu pot

| SweeTThing95 a răspuns:

Cred ca e de la tensiune.Asa patesc si eu cand depun mult efort fizic.

| Vikuuus a răspuns:

Asa am si eu si nu e de la tensiune, am 11-12 tensiunea parca, mereu mi se umfla venele de pe maini ori cand le tin aplecate ori cand depunde efort, cand stau degeaba le am mai micute adica nu se vad asa bine ce sa zic as invidia drogatiilaughing