| FloriinDobrinn a întrebat:

Salut.
De ce câteodată mi se văd venele de pe mâini ca si cum ar ieși din piele si câteodată nu se vad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal! Cei cu pielea mai alba, au o asemenea vizibilitate, din cauza pigmentului pielii.

| FloriinDobrinn explică (pentru Violleta2022):

Nu am deloc pielea alba

| PainTech a răspuns:

Depinde de tensiunea arteriala (nu spun ca e o problema de sanatate).

| BlueDark a răspuns:

E vasodilatatia.Cand te incalzesti, venele se dilata.Se vad si prin piele.

| CEACLIU a răspuns:

1 cred ca esti slab si inalt, si 2 ar trebui sa iei in calcul presiunea, cand o ai ridicata sangele circula cu viteza si iti umfla venele din corp.

| FloriinDobrinn explică (pentru CEACLIU):

Da, sunt slab si inalt dar am momente când sunt umflate si cand nu sunt umflate.