| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Am o problema care ma jenează cu privire la dinții mei. Cei doi din fata de sus sunt depărtați. Adica am strungăreața si sunt si putin mai mari ca de iepure. Ies foarte mult in evidenta. Cum ii pot repara? Cred ca nu merge sa-mi pun aparat dentar doar pentru doi dinți nu? Ca restul sunt drepți si n-am probleme.
Stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu vrei sa ai probleme cu acei dinti, atunci lasa-le asa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și eu am strungăreață. Asta se zice că provine din faptul că ai moștenit maxilarul de sus de la tata și pe cel de jos de la mama, sau invers. Nu poate un aparat dentar să o micșoreze. Ei stau bine acolo. Se zice că cei cu strungăreață sunt mai viteji și au mai mult succes la fete. Verifică.

| ziftode a răspuns:

Dentist
merge un aparat dentar, pentru orice defect de genul asta
insa MERITA!
daca sunt destul de aiurea, dintii chiar pot sa cada in timp, si restul dintilor sa se aplece si sa cada si altii